Akvarelové papíry Fontaine od Clairefontaine očima Kamily Havlíkové

Akvarelové papíry Fontaine od Clairefontaine očima Kamily Havlíkové
Malířka Kamila Havlíková pro nás otestovala akvarelové papíry od firmy Clairefontaine. V tomto článku to jsou kvalitní papíry Fontaine ze 100% bavlny, které ocení především zkušenější a pokročilejší malíři. V našem e-shopu najdete papíry Fontaine v kategorii Malba - mokré techniky - akvarel.

Kamila Havlíková

žije a tvoří v Roztokách u Prahy. Zabývá se malbou, kresbou a ilustrací. Tematicky vychází z přírody, z pohledů pod povrch struktur a procesů. Na cestách a v terénu nejčastěji maluje akvarelem, který svou bezprostředností dokáže zachytit okamžik i proměnu. V ateliéru většinou používá techniku mnohavrstevné malby olejem na plátno, která umožňuje postihnout jemné barevné přechody a světlo. Kromě těchto převládajících technik ráda experimentuje i s kresbou a dalšími způsoby zobrazení.


Fontaine 300g/m, Raugh

Kvalitní bavlněný papír, ideální pro akvarel. Má  příjemnou hrubší strukturou, která nechá vyniknout svižnějším tahům sušším štětcem. Umožňuje velmi jemné přechody mezi barvami a zároveň i přesnou kresbu. Pro tyto vlastnosti někteří malíři preferují právě bavlnu. Zrnitost je jemnější, ale struktura patrná, velmi příjemná. Po usušení se případné zvlnění vyrovná. Tento papír se dá dobře použít i pro kvaš a lavírovanou kresbu, ale v akvarelu jeho přednosti vyniknou nejlépe

Fontaine 300g/m, hot pressed
Platí pro něj podobné, co pro výše zmíněný, ale jemnější struktura umožňuje přesnější kresbu a detail.

Kamila Havlíková pravidelně publikuje na výtvarném blogu http://kamilahavlikova.blogspot.cz/.
Více na http://www.kamilahavlikova.cz/

Doporučujeme