Představujeme vám Dessin à grain, 180 g od Clairefontaine

Představujeme vám Dessin à grain, 180 g od Clairefontaine
Papír ve skicáku Dessin à Grain laikovi připomíná obyčejnou čtvrtku, možná dokonce o něco tenčí než je ta školní. Ale nenechte se zmást. Je to speciální papír určený pro suché techniky, který zvládne pojmout i práci s akvarelovými barvami. Poprosili jsme umělkyni Martinu Trchovou, aby pro vás tyto papíry otestovala.

Skicáky Dessin a Grain s papíry o gramáži 180g/m2 najdete v našem eshopu v kategorii Kresba - suché techniky - inkoust, tuš.

Abychom zjistili, jak se s papírem Dessin à Grain pracuje, poprosili jsme malířku a výtvarnici Martinu Trchovou, aby jej vyzkoušela.
Obrázky nás nadchly a doporučení malířky samotné si můžete přečíst dole pod obrázky.


Kompost


Kráva


Jabloň

Kytarista

Pod jabloní

"Nebudu lhát, když řeknu, že papír dessin à grain, 180 g mě po letech přitáhl opět k technice akvarelu a kolorované kresby. Barvy na něm úplně jasně vystupují a jsou výrazné. I když jsem používala hodně vody, nevlnil se. Zkusila jsem i kresbu tužkou doplněnou rozmývanou tuší a kresbu tuší doplněnou anilinovými barvami. Výsledek je pro mě velmi uspokojivý. Určitě bych ho doporučila na drobné skicy vodovkami či anilinkami. Mám někdy strach z bílých papírů, ale tenhle je lehce krémový, takže výborně dělá prostor."

Něco o autorce

Martina Trchová je mladá česká výtvarnice, malířka, zpěvačka, textařka, skladatelka, cestovatelka, žena mnoha talentů s citlivou a vnímavou duší. Koncertuje i vystavuje nejen v Česku, ale i v zahraničí, za poslední CD Holobyt zaslouženě získala v roce 2016 žánrovou cenu Anděl. Její práce si můžete prohlédnout na stránkách martinatrchova.com.

Doporučujeme