Představujeme vám skicák KRAFT od Clairefontaine

Představujeme vám skicák KRAFT od Clairefontaine
Při vybírání bloků a skicáků v našem obchodě můžete narazit na skicák KRAFT, ve kterém jsou světle hnědé papíry s jemným proužkováním připomínající klasický balicí papír. Jsou to ale papíry vhodné i pro kreslení, skicování, malování, trhání, stříhání, kombinováné techniky. Abychom vám je přiblížili, připravili jsme pro vás ukázku jejich využití.

Skicáky KRAFT s papíry o gramáži 90g/m2 najdete v našem eshopu v kategorii Kresba - suché techniky - inkoust, tuš.

Poprosili jsme malířku a výtvarnici Martinu Trchovou, aby pro nás tyto papíry otestovala:


Spící


Na jachtě


Bristol Old University

Clifton Suspension Bridge in Bristol

Náměstí ve Splitu

"Papír KRAFT v malém skicáku A5 mě zaujal hned svou zajímavou strukturou a tmavší barvou. Mám ráda, když materiál hraje pro mě. Bílý papír mě někdy děsí svou prázdnotou. Přírodní barva a jemné čárkování naopak spoluvytváří kresbu. Kreslila jsem na něj černou tenkou fixou a bílou (někdy i zelenou) gelovkou. Vybírala jsem si schválně lesklejší - výraznější stranu, aby struktura papíru byla co nejvíce nápadná. Doporučila bych ho všem, kteří se bojí zaplnit bílé papíry. A pokud vám chybí bílá, kupte si gelovku, báječně zvýrazní světlo.
Blok je ideální jako skicák na cesty. A když se vám něco nepovede, dá se papír vytrhnout.
A nemusíte se omezit jen na kreslení. Já jsem jej použila i jako dopisní papír, poznámkový deník se skickami a ideálně se hodí do koláží. ."

Něco o autorce

Martina Trchová je mladá česká výtvarnice, malířka, zpěvačka, textařka, skladatelka, cestovatelka, žena mnoha talentů s citlivou a vnímavou duší. Koncertuje i vystavuje nejen v Česku, ale i v zahraničí, za poslední CD Holobyt zaslouženě získala v roce 2016 žánrovou cenu Anděl. Její práce si můžete prohlédnout na stránkách martinatrchova.com.

Doporučujeme