Představujeme vám školní, umělecké a hobby potřeby Faber-Castell

Představujeme vám školní, umělecké a hobby potřeby Faber-Castell
Přinášíme vám přehled produktů značky Faber-Castell, které můžete najít v naší nabídce. Firma Faber-Castell je největším výrobcem dřevěných grafitových tužek a pastelek na světě, ale vyrábí i další psací potřeby, školní a kancelářské potřeby a také umělecké a kreativní potřeby.

Německá společnost Faber-Castell byla založena roku 1761 truhlářem Kasparem Faberem, který jako jeden z mnoha začal vyrábět dřevěné tužky a prodával je na tržišti. Díky vysoké kvalitě tužek a schopnostem zakladatele a jeho následné generace se firma rozrostla do dnešních světoznámých rozměrů.

Představíme vám, jaké produkty proslulé značky Faber-Castell můžete najít v naší nabídce.

 

Umělecké a kreativní hobby potřeby

Pigmentové barvy Gelatos jsou úžasně univerzální, jasné krycí pigmentové barvy. Jsou vodou rozmývatelné a rozpustné. Lze je aplikovat na papír, plátno, tkaniny nebo dřevo buď přímo, nebo rozpuštěné ve vodě i pomocí rozprašovače. Dají se krásně roztírat i za sucha pomocí prstu, vatové tyčinky či papírové stěrky. Můžete si také namíchat nové odstíny, nebo vytvářet krásné barevné přechody. Jsou dodávány v plastové tyčince vysouvací jako rtěnka s širokým plochým hrotem, který je ideální pro rozsáhlé plošné práce. Máme je v nabídce v dárkové sadě po 28 ks, v sadě po 12 ks, nebo v několika sadách po 4 ks v kombinaci různých barevných odstínů.

Akvarelové pastelky Art Grip Aquarelle jsou vodou rozmývatelné pastelky s jasnými sytými pigmenty. Díky skvělé pigmentaci je lze použít i na barevný a tmavý papír. Skvěle se drží, neboť jsou ergonomicky tvarované (trojhranné) a poseté drobnými protiskluzovými a masážními tečkami. K dostání jsou v sadě po 12, 24, 36 nebo 60 kusech.

 

Štětcové fixy Pitt Artist Pen Brush jsou umělecké popisovače pro tušové skicování, kreslení a malbu. 7mm dlouhý pružný hrot má vlastnosti štětce, krásně se s ním píší tenké i široké linie, je ideální na brush lettering, pro grafiky, ilustrátory nebo návrháře. Inkoust je po zaschnutí je voděodolný, nerozmazává se na papíru, nebledne na slunci. Na nesavém podkladu déle zasychá. Fixy jsou jednorázové bez možnosti náplně. V nabídce máme 60 barevných odstínů po 1 ks, nebo sady po 6 ks.

Kaligrafický popisovač Calligraphy Pitt Artist Pen  má zkosený hrot, skvěle se hodí pro kaligrafické práce, pro tušové skicování, kreslení a malbu. Popisovač Pitt Artist Pen Metalic má zářivě kovovou barvu. Popisovač Pitt Artist Pen BIG  má výrazný silný hrot. Je krycí světlo-stálý a voděodolný. Je vhodný pro popisování lesklých nebo hladkých povrchů jako rentgenové snímky, fotografie, sklo, plech, pryž, fólie aj. Barvy všech fixů jsou stálé, po zaschnutí voděodolné, na nesavém podkladu déle zasychají. Fixy jsou jednorázové bez možnosti náplně.

Grafitové tužky Castell 9000 mají velmi vysokou kvalitu a jemně odstupňované stupně tvrdosti, díky čemuž jsou oblíbené u umělců, ilustrátorů a technických kreslířů. V kamenné prodejně jsou k dostání v 16 různých stupních tvrdosti po 1 ks, případně v sadách po 6 ks nebo 12 ks.

Modelovací formy z měkkého plastu jsou určené pro modelování 3D ozdob z modelovacích hmot, ale lze je použít i na odlévání sádry. Forma není určena pro styk s jídlem, na zapékání a nesnese vysoké teploty. V nabídce máme různé motivy.

V kamenné prodejně najdete také různé kreativní sady Faber-Castel. Jsou určené pro tvoření s dětmi a obsahují veškerý materiál a pomůcky potřebné k výrobě.

 

Školní potřeby a pomůcky

Akvarelové pastelky Colour GRIP jsou vhodné pro starší děti. Barvy mají vysokou pigmentaci, jsou velmi výrazné, rozmýváním vodou tak vznikají nádherné výsledky. Skvěle se drží, neboť mají ergonomický trojhranný tvar a gumové protiskluzové měkké body. V kamenné prodejně nabízíme v sadách po 12 a 24 ks. 

Trojhranné pastelky Triangular Jumbo jsou standardní trojhranné pastelky s výraznými barvami a vynikajícím zpracováním, optimálně přizpůsobené ergonomii dětské ruky. Tuha je odolná proti lámání. V nabídce jsou v balení po 20 nebo 30 ks. Klasické dřevěné pastelky ve standardním průměru v šestihranném provedení nabízíme v balení 36 barev v praktické plechové kulaté krabičce, která je skvělá na uložení. Pastelky mají tuhy speciálně chráněné před zlomením, mají jasné výrazné odstíny.

Klasické dřevěné grafitové tužky Faber-Castell jsou nejprodávanější na světě. Najdete je v naší prodejně v různých tvrdostech, barvách a provedení, s dětskými motivy, protiskluzovými body Soft Grip nebo třpytivými kamínky aj.

Mechanické tužky (mikrotužky) jsou oblíbené nejen mezi školáky a studenty, ale jsou také skvělou volbou pro umělce a techniky. Díky tenkému hrotu se skvěle hodí na přesné kreslení či obkreslování šablon. Mikrotužka je vybavená klipem, ergonomickými drážkami pro uchopení a zabudovaným ořezávátkem tuhy v koncové části. V kamenné prodejně máme v nabídce mikrotužky na různé síly tuh (0,35 mm, 0,5 mm, 0,7 mm) a samozřejmě i náhradní tuhy v různých průměrech.

Ořezávátka Faber-Castelle máme na prodejně v několika různých provedeních a tvarech jak s dětskými motivy, tak v elegantnějším kancelářském a studentském provedení. Ořezávátka modelů Sleeve jsou kvalitní dvojitá ořezávátka pro všechny běžné tužky a pastelky se schránkou na odpad, která se po použití schová v červeném nebo modrém pouzdru a chrání před znečištěním. Dvojité ořezávátko "Trend" s pryží jako zátkou a zásobníkem na odřezky nabízíme v široké škále dětských motivů. Ořezávátka TRIO GRIP 2001 mají atraktivní vzhled, tři různě velké otvory pro všechny tužky a pastelky nebo JUMBO pastelky a prostorné nádobky na odřezky.

Gumy a pryže Faber-Castell jsou v kamenné prodejně k dostání v různých provedeních a dětských motivech. Kvalita a použití té správné pryže rozhodují o optimálních výsledcích gumování. Pryže se vyrábí ze dvou základních materiálů: kaučuk a plastická hmota. Neobsahují žádné škodlivé látky a většina ani PVC. Gumovací pryž DUST-FREE je jedno-žmolková kvalitní pryž bez obsahu ftalátů, vhodná na gumování grafitové tužky. Klasická guma bez obsahu latexu LATEX-FREE je skvělá na gumování grafitové tužky a pastelek. Praktická je pryž Grip 2001, která slouží zároveň jako víčko na tužku, které chrání hrot. K dostání je ve více barvách.

Zdroj fotografií - oficiální stránky firmy Faber-Castell.

Doporučujeme